Quizlet

Přemýšlíte nad tím, jak svým žákům přiblížit hravým a zajímavým způsobem učivo na počítači, interaktivní tabuli, tabletu nebo mobilním telefonu? Jednou z možností je vytváření on-line flashových kartiček.

V on-line aplikaci Quizlet existuje velká knihovna již hotových sad kartiček, které můžete rovnou využít nebo po registraci editovat.  Atraktivní pro žáky jsou herní režimy (Match, Gravity, Live), ve kterých procvičují pojmy, slovíčka, vzorce. Pro mobilní zařízení je možno
si stáhnout aplikaci (Android, iOS).

Pro vyhledávání vytvořených sad nepotřebujete přihlášení, stačí jen
v horním řádku zadat klíčové slovo. Objeví se vyhledané sady, najetím kurzoru nad pole se zobrazí jejich náhled. Po výběru sady
si můžete prohlížet jednotlivé kartičky, učit se, testovat nebo hrát hry. Po registraci a přihlášení můžete vyhledané sady kartiček nakopírovat do svého profilu a upravit (odebírat a přidávat kartičky, kopírovat do třídy, složek apod.), vytisknout nebo exportovat
do formátu pdf.

Vlastní profil (v základní verzi zdarma) umožňuje vytvoření vlastní sady kartiček, složek nebo tříd. Po zadání názvu, popisu a viditelnosti vyplňte oba sloupce pojmy a jejich definicemi (včetně obrázku, který je možné vyhledat ve volně dostupných galeriích. Aplikace nemá problém se zápisem matematických výrazů nebo neobvyklých znaků. Ihned po vytvoření sady je možné ji sdílet se studenty (např. pomocí odkazu nebo prostřednictvím Google Classroom).

Jednotlivé sady mohou žáci spustit na vlastních zařízeních (počítač, tablet, mobil), společně můžete pracovat i na interaktivní tabuli. Mezi dětmi jsou oblíbené hlavně hry: Scatter připomíná pexeso, Gravity vyžaduje správný zápis. Do skupinové hry Live (od 4 účastníků)
se aktivně zapojí děti ve třídě, přihlášení probíhá jednoduše pomocí číselného kódu.

Pavla Sýkorová, 10. ZŠ Plzeň
Podrobnější návod: http://www.guruveskole.cz/course/quizlet/