Máme vítěze soutěže o nejlepší DUM!

Letošní rok poprvé proběhla během všech regionálních konferencí SMART Klub také soutěž o nejlepší DUM. Pojďme se společně podívat na naše vítěze a další vybrané DUMy, které určitě stojí za shlédnutí.

Konference SMART Klub a také zmíněná soutěž o nejlepší DUM se uskutečnila v 6 městech na 6 základních školách. Představujeme Vám jednotlivé vítěze soutěže:

Teplice - Květa Kolářová, (bude doplněno)

Liberec - Pavel Kos, Rozmnožování rostlin, pracující s reálným videem ve výuce přírodopisu.

Tábor - Eva Holá, Rovnice = Váhy. DUM, který přináší netradiční pohled na výuku matematiky.

Plzeň - Štěpánka Štastná, Region Karlovy Vary, DUM pro výuku nejen regionální vlastivědy s bohatými mezidpředmětovými vztahy.

Zlín - Iveta Miklová, Netradiční aplikační úlohy do výuky matematiky ve 4. ročníku.

Jaroměř - Stanislav Jirouš, Úloha o pohybu využívající oblíbenou aplikaci pro výuku matematiky - Geogebru.

Práce, které rozhodně stojí za shlédnutí a bude Vám další inspirací.

Velmi pěkná a graficky jednotná práce do výuky cizích jazyků od Terezy Záhorcové - At home. Opakování mluvnického učiva - pravopis od Michaely Šicové v podobě dynamického testu pro SMART Response nebo velmi pěkná a kreativní práce od Evy Vadlejchové Opakování mluvnických kategorií. K těm opravdu zdařilým DUMům pro výuku na 1. stupni patří také ten od Terezy Pfeiferové - Pohádkové procvičování Vyjmenovaných slov. Jedním z častých DUMů, které se účastnily soutěže, byly ty pro výuku matematiky. Jendím z nich jsou Zlomky od Heleny Tlapákové. Nebo práce zaměřená na finanční gramotnost Peníze od Romana Kopeckého. Interaktivní výuka je také čím dál častější v mateřských školách a příkladem tematicky zaměřeného DUMu jsou Velikonoce od Šárky Rummelové.

A co se nejvíce na soutěži líbilo a hodnotilo? Právě metodické tipy a nápady zapojení nejen nástrojů autorského programu SMART Notebook při tvorbě DUMů, jak snadno a rychle získá zpětnou vazbu učitel i žák, ale především propojení DUMů s výukou s klasickými učebnicemi, pracovními listy a dalšími nástroji SMART i aplikacemi, které jsou volně k dispozici na internetu.

Vítěze soutěže vybírali vždy účastníci konference, a to s pomocí hlasovacího a odpovědního systému SMART Response.

Chcete si prohlédnou také další DUMy, které se do soutěže přihlásily? Potom stačí do vyhledávače na portále Veškole.cz zadat tato klíčová slova - SK 2013.

Máte pocit, že také Vaše DUMy jsou stejně vydařené a hodnotné? Neváhejte a zapojte se do soutěže během konference v podzimních termínech a vyhrajte opět některou z hodnotných cen.

·         03. 10. 2013        SMART Klub Praha

·         17. 10. 2013        SMART Klub Krouna

·         24. 10. 2013        SMART Klub Česká Kamenice

·         05. 11. 2013        SMART Klub Ostrava

·         07. 11. 2013        SMART Klub  Brno

(počet a termíny konferencí nejsou finální, proto sledujte aktuality na Veškole.cz)

Na setkání s Vámi i na všechny Vaše soutěžní DUMy se těší celý realizační tým AV MEDIA.

Zapojte se i Vy do zhodnocení vybraných soutěžních DUMů. Využijte "Přidat komentář" níže. Za Vaši zpětnou vazbu Vám děkujeme.