Licencování SMART Notebooku

Oblíbený a rozšířený autorský nástroj SMART Notebook pro školy má velmi přívětivou licenční politiku, patříte-li mezi uživatele SMART produktů, nemusíte si s licencemi dělat starosti.

V poslední době se bohužel objevují nabídky, které vedou k mylnému výkladu licenčních podmínek a nedorozumění, připomínáme tedy ve zkratce podmínky užívání. Smyslem této úpravy je lépe chránit duševní vlastnictví a investice
vložené do vývoje softwaru.

Pokud Vaše škola zakoupila jiné interaktivní zařízení než SMART a přesto chcete využívat SMART Notebook, je nutné zakoupit samostatnou licenci.

Škola musí seznámit všechny uživatele s licenčními podmínkami a vyžadovat jejich plnění. Je to odpovědnost ředitele školy.

Škola vybavená pouze SMART Boardy
Škole, která používá 1 nebo více SMART Boardů a zároveň nepoužívá žádná další interaktivní zařízení jiných výrobců, postačí multilicence dodávaná společně se SMART Boardem, která pokrývá:
• počítač, případně počítače, připojené k interaktivní tabuli SMART Board
• ostatní počítače školy
• osobní počítače učitelů využívané k přípravě hodin v kabinetu či doma
SMART Notebook lze poskytnout i žákům školy pro přípravu referátů a tvorbu žákovských příprav.

Škola vybavená SMART Boardem a zároveň dalšími interaktivními zařízeními
Škola, která sice používá interaktivní tabule SMART Board, ale zároveň vlastní i interaktivní zařízení (interaktivní tabuli či
interaktivní projektor aj.) od jiných výrobců, musí počíta­če pokrýt licencemi následující způsobem:

Multilicence dodávaná společně se SMART Boardem:
• počítač, případně počítače připojené k interaktivní tabuli SMART Board
• ostatní počítače školy
• osobní počítače učitelů využívané k přípravě hodin v kabinetu či doma (pokud jsou tyto počítače připojovány k interaktivnímu zařízení, je nutné zakoupit samostatnou licenci – viz níže)

Samostatná licence pro interaktivní zařízení:
• počítač připojený k interaktivnímu zařízení jiných výrobců než SMART

Škola vybavená interaktivními zařízeními jiných výrobců než SMART Technologies
Škola, která používá výhradně interaktivní zařízení jiných výrobců, musí počítače pokrýt licencemi následujícím způsobem:

Samostatná licence pro interaktivní zařízení: