Kroužek robotiky na ZŠ Rýnovice

Kroužek robotiky na naší škole je veden v duchu STEM, tedy výuky, která propojuje vědu, techniku, inženýrství a matematiku. Proto se také na našich setkáních zaměřujeme na logiku, programování, stavbu robotů a jiných strojů a jejich ovládání. Snahou je, aby vše bylo realizováno individuálně nebo v malých týmech a formou her.

 

Za podporu můžeme kromě rodičů poděkovat firmě AV Media, která nám umožnila proniknout do světa robotické stavebnice VEX IQ.

Kroužek máme jednou týdně a postupně se ukazuje, jak skvělá parta lidí se sešla a jaké možnosti máme. VEX nám je velkou inspirací, protože jsme zjistili, že s ním mohou pracovat žáci prvního i druhého stupně bez rozdílu. Získali jsme díky němu podporu a můžeme tak připravovat pro případné další zájemce metodické materiály k výuce nejen robotiky, ale i příbuzných předmětů, jako je fyzika a informatika. VEX nabízí velice mnoho možností a své dovednosti budeme jednou moci ověřit i v soutěži. Naším záměrem je vybudovat přátelské, tvořivé a hravé prostředí. To všechno náš kroužek robotiky perfektně naplňuje.

Zpětnou vazbou mi, jako vedoucímu a zároveň učiteli fyziky a informatiky je, že žáci chodí na kroužek s nadšením, perfektně se zapojují do aktivit a dokonce plní i domácí úkoly, které si zhruba co 14 dní dáváme. Mohu vám říct, že když jsem viděl jejich návrhy strojů i hotové výrobky, byl jsem opravdu nadšen.

Postupně vám budu přinášet krátké články, jak postupujeme...