Jihočeská robotika - 1. ročník konference zaměřené na robotiku a programování ve školách

Ve čtvrtek 22.3.2018 se uskutečnil na VOŠ, SPŠ automobilní
a technické v Českých Budějovicích první ročník konference zaměřené na robotiku a programování ve školách. Akce se zúčastnilo kolem 60 pedagogů škol jihočeského kraje, kteří se robotice na školách věnují, nebo s robotikou právě začínají. Cílem akce bylo ukázat a dokázat, že robotiky není třeba se bát.

V  úvodu akce si účastníci poslechli přednášku lektorky
Mgr. Štěpánky Baierlové (ZŠ Sušice) na téma Robotika a její místo ve škole (videoukázky funkčních robotů, robotické modely, přehled možností pro zařazení robotiky na ZŠ a gymnázia, praktická ukázka práce s ozoboty).

V průběhu dopoledne si mohli účastníci akce vybrat ze tří praktických workshopů:

• Výuka programování nemusí být strašák - online aplikace, hodina kódu, začátky
  • Jednoduché programování s Ozoboty (prostředí Ozoblockly)
  • LEGO WeDo a kluby robotiky - řízená diskuze, sdílení zkušeností z klubů robotiky a zapojení WeDo

Po obědě pokračovala akce dalšími workshopy na téma:

• LEGO WeDo - nějaký zajímavý model - stavba + programování
  • Seznámení s robotickou stavebnicí VEX - něco jednoduchého - stavba + programování v ModKit
  • Ozoboti napříč předměty - všehochuť fixy i ozoblocky

Chtěli bychom tímto poděkovat lektorům, kteří se podíleli na vzniku celé konference a vedli odborné workshopy - Štěpánce Baierlové, Evě Fanfulové a Filipovi Jelínkovi. A v neposlední řadě také všem, kteří svou účastí přispěli k úspěchu této akce. Věříme, že stejně jako my, se již těšíte na další ročník této konference.

Klára Borečková
AV MEDIA, a.s.