Jazyková aplikace Duolingo pro školy

Možná jste již narazili na aplikaci Duolingo, která je bezesporu nejlepší jazykovou aplikací nabízenou zdarma. Ve škole se dá využívat ke zdokonalení angličtiny,
nebo ve vyšších ročnících pro další cizí jazyky (zde je však nutnost umět již anglicky, protože výuka dalších jazyků probíhá přes angličtinu).

Výhodou je, že aplikace umožňuje poslechy, čtení, obrazové informace i hlasové rozpoznávání. Dokáže Vás tedy naučit jakýkoliv jazyk bez nutnosti umět před začátkem jediné slovo v daném jazyce. Jedinou podmínkou (aby výuka měla smysl) je pravidelné používání. Pokud budou žáci pracovat v aplikaci alespoň 10 minut denně, již během několika měsíců získají jistotu ve čtení, mluvení i porozumění.

Na trhu je k dispozici i platforma Duolingo pro školy, kde si učitel může sdružovat žáky třídy, sledovat jejich pokroky a zadávat jim různé úkoly a challenge.

Pokud se o tomto systému chcete dozvědět víc, přihlaste se na některý z našich online webinářů, případně školení cizích jazyků na portále www.veskole.cz, kde se
ve školení „Nové možnosti domácí přípravy“ ne jenom o Duolingu dozvíte spoustu zajímavých informací.

Mgr. Roman Kopecký
ZŠ B. Němcové, Jaroměř