Jak připravit SŠ hodinu ve SMART Notebooku

Ke zvýšení efektivity vzdělávání lze i na středních školách rozšířit tradiční metody výuky o využití schopností interaktivní tabule SMART Board. Prostřednictvím výkonného autorského software SMART Notebook mohou učitelé své zdroje a zkušenosti převést do podoby interaktivních výukových materiálů, které více zapojí žáky a studenty do výuky u tabule.

Způsob vytváření výukových hodin ve SMART Notebooku je obdobný prezentačním programům. Vedle standardních funkcí nabízí SMART Notebook galerii obrázků, šablony výukových lekcí a předdefinované aktivity Lesson Activity Toolkit, které lze snadno editovat.

Powerpointové prezentace lze do softwaru SMART Notebook importovat se zachováním původního rozložení textů a obrázků, což výrazně ušetří čas a práci. Tuto funkci vyvoláme příkazem Importovat… v nabídce Soubor. Připravili jsme videonávod. Importovanou prezentaci je možné v softwaru SMART Notebook dále upravovat, doplnit o multimédia a obohatit o interaktivní prvky, které pomohou aktivizovat žáka, rozvíjet logické myšlení atp.

V některém z příštích článků Vám přineseme tipy na užitečné zdroje výukových materiálů, internetových a jiných softwarových aplikací pro přípravu vlastních výukových hodin pro interaktivní tabule SMART Board.