Dotykový displej Prowise – závěrečná reflexe

V tomto školním roce 2016/17 se mi dostalo veliké výsady, neboť byl do naší třídy 2. A firmou AV media nainstalován nový dotykový displej (touchscreen) Prowise.

Mé prvotní obavy rychle vystřídala radost a nadšení. Šikovný výukový prostředek jsme měli možnost používat téměř půl roku a velmi rychle se stal nedílnou součástí výuky i zábavy v naší třídě. Radost
a nově získané poznatky šly ruku v ruce.

Displej jsme používali v hodinách i o přestávce. Jeho velikou výhodou je snadná manipulace a ovládání, které si děti velmi rychle osvojily
a byly tak při práci maximálně soběstačné. Stačilo jen na plochu či lištu zadat práci v podobě SMART výukových slidů či online cvičení (Školákov, Včelka ad.).

O přestávkách žáci na displeji stavěli puzzle, hráli sudoku či pexeso. Někdy pomocí Google chrom vyhledávali fotografie zvířat a zemí,
o nichž se chtěli dovědět více informací. Tvořili také bohaté obrázky či vzkazy v programu SMART. Důležité pouze bylo hned od začátku přesně stanovit časový harmonogram jednotlivých skupin u displeje. Děti si tyto časy bedlivě hlídaly, a proto nedocházelo k žádným sporům a rozepřím.

V hodinách jsem displej využívala převážně pro skupinovou práci, neboť pro frontální výuku se zdála být praktičtější klasická interaktivní tabule.Nástroj hodnotím jako velmi zdařilý a zábavný. Jistě najde své využití v málopočetných třídách, kde chybí interaktivní tabule. Pro skupinovou práci je pravděpodobněji šikovnější užívání tabletů All in one.

Mnohokrát děkuji společnosti AV media za cennou zkušenost
a bohaté zpestření vyučovacích hodin i přestávek ve 2. A.

Kateřina Kvízová

ZŠ 5. května, Liberec

Provozovatel webu AV Media, a.s. jako správce osobních údajů zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro zlepšování prostředí webových stránek a pro analytické účely. Podmínky a poučení o správě osobních údajů