Školení je určeno pouze pedagogům 2.st. ZŠ Hl. města Prahy a je zdarma.

Komplexní program rozvoje a podpory pražského školství / Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0007972

Místo konání: Základní škola pro zrakově postižené, Praha, nám. Míru 19
Kraj: Praha
Cena: Zdarma
11.06.2019

ŠKOLENÍ URČENÉ PRO ZŠ PELHŘIMOV KRÁSOVY DOMKY!!! Základy programování ve Scratchi jsou nezbytnou součástí kompetencí jak učitelů ICT, tak žáků samých, kteří je pak využijí buď při své vlastní kreativní tvorbě programů nebo her, tak při navazujícím studiu na střední škole. Je potřeba k programování přistupovat jako k nezbytnosti a dosáhnout skutečnosti, že každý žák dokáže naprogramovat jednoduchý program nebo hru. Celkově je potřeba zaměřit se na využití těchto nástrojů z hlediska výuky, vtáhnout učitele do digitálního světa a umožnit mu zapojit aktivně žáky do procesu sebe vzdělání s podporou programování. Nemá význam zabývat se teoretizováním, ale je skutečně potřeba vycházet z již ověřených praktických úloh a postupovat od úplných základů až po tvorbu her, následně pak tvorbu a editaci složitějších projektů krok za krokem vhodně doplněných metodickým výkladem s kompletním odborným vysvětlením pro začínající učitele. Využití cloudové aplikace zdarma s možností stažení do PC. Zaměření na podporu výuky programování prakticky s ohledem na věkové skupiny žáků a schopností učitele.

Místo konání: Základní škola, Pelhřimov, Krásovy domky 989
Kraj: Vysočina
Cena: 1 800 Kč s DPH
11.06.2019
20.06.2019

Vzdělávací cíl: Představením interaktivní tabule SMART Board (dále SB) jako prostředku k dosažení cíle výuky. Rozvíjet schopnost učitele aplikovat jeho metodické dovednosti na nových technologiích a rozvíjet různé metody výuky s interaktivní tabulí SB. Zvládnout multimediální možnosti tabule tak, aby interaktivní tabule SB byla využívána kvalitně k podpoře výuky. Poskytnout pedagogům přehled o doplňujících internetových a softwarových aplikacích k rozvoji jejich výuky. Přizpůsobit práci se SB tak, aby při přípravě na vyučovací hodinu šetřila čas a práci pedagoga. Didakticky využívat jednotlivé nástroje interaktivní tabule SB v jednotlivých fázích vyučovací hodiny. Osvojovat si nástroje interaktivní tabule SB.

Místo konání: Základní škola, Praha, Litvínovská 600
Délka: Půldenní
Kraj: Praha
Cena: 1 000 Kč s DPH
12.06.2019

Školení je určeno pouze pro MŠ Lány

Vzdělávací cíl: Znát metodiku práce s pokročilými hardwarovými nástroji interaktivní tabule v jednotlivých částech vyučovacího procesu. Seznámení s dalšími možnostmi využití rozsáhlé galerie výukových objektů při vlastní tvorbě efektivních digitálních učebních materiálů v autorském programu SMART Notebook. Umět využívat software interaktivní tabule SMART Výukový software ve výuce k zapojení žáků do výuky. Získat tipy a triky, jak rychle a snadno vytvořit výukové materiály s okamžitým zapojením žáků / studentů ve výuce - probírání nové látky, aktivní vyhledávání informací, opakování probraného učiva, procvičování a fixace. Osvojovat si základy grafických a typologických pravidel při tvorbě digitálních učebních materiálů a možnostmi využití volně šiřitelného obsahu, který není v rozporu s autorským zákonem ČR. Znát možnostmi využití výukového obsahu, který je k dispozici on-line na portále www.veskole.cz.

Místo konání: Mateřská škola, Lány, Školní 373
Cena: 1 250 Kč s DPH
26.08.2019

Školení je určeno pouze pro ZŠ Kladno, Zd. Petříka

Místo konání: Základní škola a Mateřská škola, Kladno, Zd. Petříka 1756
Cena: 1 250 Kč s DPH
30.08.2019

Tato registrace je předběžná - zařazení do pilotní skupiny či na seznam náhradníků Vám bude potvrzeno do konce září.

Místo konání: bude upřesněno (pravděpodobně Hotel Jezerka, Seč)
Délka: Vícedenní
Cena: Zdarma