ŠKOLENÍ URČENÉ PRO ZŠ PELHŘIMOV KRÁSOVY DOMKY!!! Základy programování ve Scratchi jsou nezbytnou součástí kompetencí jak učitelů ICT, tak žáků samých, kteří je pak využijí buď při své vlastní kreativní tvorbě programů nebo her, tak při navazujícím studiu na střední škole. Je potřeba k programování přistupovat jako k nezbytnosti a dosáhnout skutečnosti, že každý žák dokáže naprogramovat jednoduchý program nebo hru. Celkově je potřeba zaměřit se na využití těchto nástrojů z hlediska výuky, vtáhnout učitele do digitálního světa a umožnit mu zapojit aktivně žáky do procesu sebe vzdělání s podporou programování. Nemá význam zabývat se teoretizováním, ale je skutečně potřeba vycházet z již ověřených praktických úloh a postupovat od úplných základů až po tvorbu her, následně pak tvorbu a editaci složitějších projektů krok za krokem vhodně doplněných metodickým výkladem s kompletním odborným vysvětlením pro začínající učitele. Využití cloudové aplikace zdarma s možností stažení do PC. Zaměření na podporu výuky programování prakticky s ohledem na věkové skupiny žáků a schopností učitele.

Místo konání: Základní škola, Pelhřimov, Krásovy domky 989
Délka: Celodenní