Školení je určeno pouze pro SOŠ a SOU Česká Lípa.

Školení je hrazeno v rámci dodávky vybavení. Zvolte prosím úhradu na fakturu, nebude Vám nic účtováno. Vzdělávací cíl: Znát metodiku práce s pokročilými hardwarovými nástroji interaktivní tabule v jednotlivých částech vyučovacího procesu. Znát zdroje výukového obsahu, který lze využít při individuální a skupinové práci žáků / studentů. Seznámení s pokročilými možnostmi využití rozsáhlé galerie výukových objektů při vlastní tvorbě efektivních digitálních učebních materiálů v autorském programu SMART Notebook. Umět využívat software interaktivní tabule SMART Výukový software ve výuce k zapojení žáků do výuky na pokročilé úrovni. Získat tipy a triky, jak si organizovat a vytvářet databázi výukových souborů v položce Galerie – Můj obsah. Znát pokročilé grafické a typologické pravidla při tvorbě digitálních učebních materiálů a možnosti využití volně šiřitelného obsahu, který není v rozporu s autorským zákonem ČR. Znát možnostmi využití výukového obsahu, který je k dispozici on-line na portále www.veskole.cz. Umět exportovat výukový materiál do různých formátů, tipy jak je metodicky dále využít.

Místo konání: SOŠ a SOU, příspěvková organizace, Česká Lípa, 28. října 2707
Délka: Celodenní
Cena: 1 250 Kč s DPH
28.03.2019

ŠKOLENÍ JE URČENO VÝHRADNĚ PRO ZŠ ČESKÝ DUB. Současný trend využívání ICT technologií vede k postupnému přechodu k cloudovým řešením a on-line službám. Tyto služby mimo jiné představují i velmi zajímavou možnost, jak vytvářet dokumenty, tabulky a prezentace bez nutnosti instalace kancelářského balíku, ať už v placené či neplacené verzi. Dále jsou nabízeny rozsáhlé možnosti využití mailu, kontaktů a kalendáře. V neposlední řadě je pak možnost vytvářet velmi rychle formuláře, ať už pro zjišťování podstatných dat nebo k testování získaných znalostí. Finálně jsou také k dispozici nástroje pro správu přiděleného disku a komunikační kanál, jako pro volání, tak „chatování“, apod. Řadě těchto nástrojů je nabízena různými subjekty v různé podobě a verzích, od placených až po free verze. Celkově je potřeba zaměřit se na využití těchto nástrojů z hlediska výuky, vtáhnout učitele do digitálního světa těchto aplikací a umožnit mu zjednodušit domácí přípravu žáka, vytvořit podmínky pro vzájemnou komunikaci, sdílení informací a sledování akcí. Téma je využitelné ve výuce všech předmětů pro všechny obory. Důraz je kladen jak na základní seznamovací teoretickou znalost, tak na praktickou zkušenost, přičemž budou účastníkům nabídnuty příklady využití k rozvoji klíčových kompetencí. Ukážeme si práci s komunikačními nástroji, resp. Gmail, Hangouts, Kalendář a Google+, rozšířená práce s Diskem a rozšířená práce s nástroji pro spolupráci Dokumenty, Tabulky, Formuláře, Prezentace, weby. Vše v prostředí G Suite přímo na školení krok za krokem.

Místo konání: Základní škola, Český Dub, Komenského 46/I
Délka: Celodenní