Vzdělávací cíl: Představením interaktivní tabule SMART Board (dále SB) jako prostředku k dosažení cíle výuky. Rozvíjet schopnost učitele aplikovat jeho metodické dovednosti na nových technologiích a rozvíjet různé metody výuky s interaktivní tabulí SB. Zvládnout multimediální možnosti tabule tak, aby interaktivní tabule SB byla využívána kvalitně k podpoře výuky. Poskytnout pedagogům přehled o doplňujících internetových a softwarových aplikacích k rozvoji jejich výuky. Přizpůsobit práci se SB tak, aby při přípravě na vyučovací hodinu šetřila čas a práci pedagoga. Didakticky využívat jednotlivé nástroje interaktivní tabule SB v jednotlivých fázích vyučovací hodiny. Osvojovat si nástroje interaktivní tabule SB.

26.08.2019

ŠKOLENÍ JE URČENO VÝHRADNĚ PRO ZŠ ALOISINA VÝŠINA, LIBEREC.   Školení je určeno pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele – vše prakticky s důrazem na učitelskou praxi, konkrétně ovládání a nastavení tabule a SW, lišta nástrojů, plovoucí nástroje, záložky, nástroje, činnosti, doplňky, pracovní plocha, práce s inkoustem a popisovači, mazání, tvary a objekty, stínování. Galerie, obrazovka, vlastnosti, klonovač, seskupení, digitalizace, vrstvy, zamykaní, odkazy a zvuk, aj. Školení propojuje inovativní přístup ke vzdělávacímu obsahu s rozvojem klíčových kompetencí žáků, a to zejména kompetencí pro řešení zadaných úkolů vlastními postupy. Účastníkům školení budou předány nejenom znalosti práce s ICT, ale i konkrétní příklady vhodného využití ICT při výuce. Dojde tak k rozšíření znalostí a dovedností nejenom pedagogů, ale i žáků v oblastech využití moderních didaktických pomůcek, vzdělávacích prostředků a online nástrojů ve výchovně vzdělávacím procesu zaměřeném na podporu rozvoje využití ICT ve všech předmětech.

Místo konání: Základní škola, Liberec, Aloisina výšina 642
23.09.2019

27.08.2019

ŠKOLENÍ JE URČENO VÝHRADNĚ PRO ZŠ ALOISINA VÝŠINA, LIBEREC.   Školení je určeno pro středně pokročilé a pokročilé uživatele – vše prakticky s důrazem na učitelskou praxi – konkrétně, prohlížeč, export a import, motivy a vzhled, zarovnání, kapátko, tabulky, animace, můj obsah, 3D objekty, strukturování stránek, vytahovací záložky, videozáznam, YTB přehrávač, bloky, tvůrce cvičení, nahrávání stránky, pravidla vzhledu, aktivity LAB a cloud, další galerie, on-line řešení, aj. Školení propojuje inovativní přístup ke vzdělávacímu obsahu s rozvojem klíčových kompetencí žáků, a to zejména kompetencí pro řešení zadaných úkolů vlastními postupy. Účastníkům školení budou předány nejenom znalosti práce s ICT, ale i konkrétní příklady vhodného využití ICT při výuce. Dojde tak k rozšíření znalostí a dovedností nejenom pedagogů, ale i žáků v oblastech využití moderních didaktických pomůcek, vzdělávacích prostředků a online nástrojů ve výchovně vzdělávacím procesu zaměřeném na podporu rozvoje využití ICT ve všech předmětech.

Místo konání: Základní škola, Liberec, Aloisina výšina 642
25.09.2019

28.08.2019

ŠKOLENÍ JE URČENO POUZE PRO ZŠ Stráž nad Nisou - 2.stupeň

Dozvědět se, zda jsme byli při výuce úspěšní, je jedním ze základních kamenů pedagogické činnosti. Zpětná vazba je důležitá nejenom pro ohodnocení práce žáků, ale i pro získání informací o tom, které části vyučované látky je pro žáky složitá, co jim dělá potíže a soustředit se tak cíleně na zlepšení dovedností a znalostí žáků. A k tomu se výborně hodí SMART Výukový software: SMART response 2. odpovědní systém, stejně jako SMART lab, propojuje žákovská zařízení se zařízením učitele – většinou s interaktivní tabulí SMART Board. Spuštěný soubor s hlasováním ukazuje okamžitý stav odpovědí a po ukončení hlasování jeho výsledky vyhodnotí. Žáci uvidí výsledky na svých zařízeních, pedagog na interaktivní tabuli – a ještě je možné výsledky exportovat do souboru ve formátu MS Excelu.

Místo konání: Základní škola a Mateřská škola, Stráž nad Nisou, Majerova 138
29.08.2019