Mgr. Kateřina Kaprálek Vítámvásová

Lektor

ZŠ, ZUŠ, MŠ Frýdlant, okres Liberec, Purkyňova 510, 464 01 Frýdlant, Pracoviště: Dům dětí a mládeže, Mládeže 907, Frýdlant

Aprobace: 2.stupeň ZŠ, Gymnázium - fyzika, technická výchova, matematika

Proč se Kateřina věnuje školení?

Ráda rozvíjím svou mysl i způsobilost k učení a o to se snažím i u svých svěřenců, vždyť pokrok jednotlivců i celých společenství závisí na vzdělávání, a tedy i na kvalitě a způsobu vyučování a učení. Právě proto se věnuji nejen vzdělávání našich učitelů, ale zároveň jim pomáhám začlenit do výuky nové metody či nové pomůcky. Spolupracovala jsem takto s několika školami na projektech financovaných z evropských fondů a rozpočtu ČR. Některé projekty mám úspěšně za sebou a další mě čekají. Všechny ale mají společnou jednu věc, moderní technologie ve výuce. Z toho všeho vyplývá, že jsem nejen lektorkou, ale i konzultantkou či asistentkou, která učitele nejen naučí jak danou technologii použít, ale jak ji správně využít a začlenit do jejich výuky (např. asistovanou výukou).
Dříve jsem se věnovala převážně lektoringu interaktivních sw a implementaci interaktivních tabulí do výuky. V současné době se se zápalem věnuji modernizaci výuky přírodovědných předmětů, návratu experimentu nejen do lavic, ale také zkoumání a bádání všude okolo nás.