Matariál slouží k procvičení probraného učiva. U jednotlivých příkladů je v záložce řešení. U příkladů, kde je řešením porovnávání veličin, jsou k dispozici znaménka nerovnosti v nekonečném klonovači. U těchto příkladů je také ?nutností, aby žák svoje rozhodnutí zdůvodnil.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Výpočet hydrostatického tlaku a tlakové síly v kapalině
Datum vložení: 17.06.2015

Materiál slouží k testování žáků. Test sám odměřuje čas a přesouvá se na další otázku. Pokud učitel vidí, že je čas nedostačující, odměřovač času zastaví. Řešení testu je k dispozici na poslední straně, na které je také známkovací stupnice - je na uvážení vyučujícího, zda ji použije.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Vlastnosti kapalin, výpočet tlaku, Pascalův zákon, hydraulické zařízení
Datum vložení: 17.06.2015

Výukový meteriál slouží k procvičení probraného učiva. Řešení příkladů je vždy přiloženo (na straně 3 kontrolo zvuková). U každého příkladu je vhodný rozbor s aktivním zapojením žáků.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Pascalův zákon, hydraulický lis, hydraulický zvedák
Datum vložení: 17.06.2015

str. 3 - 5: vyučující přivede žáky k základnímu popisu str. 6 - 9: žáci se postupným odhalováním a odpovídáním otázek sami dostanou k základnímu principu hydraulického zařízení str. 10 - 11: shrnutí a zápis do sešitu str. 12: Výpočet vzorvého příkladu

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Pascalův zákon, hydraulické zařízení, výpočet tlaku, píst
Datum vložení: 17.06.2015

Celý materiál slouží jako pomůcka pro učitele při výkladu Pascalova zákona. Návody na práci se nachází na jednotlivých stranách - materiál sám vyučujícího vede.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Tlak, píst, tlak vyvolaný v kapalině vnější silou, Pascal, Pascalův zákon
Datum vložení: 17.06.2015

Opakování veličin, které bude žák při probírání nového učiva potřebovat - pexeso a následná fixace. Opakování vlastností kapalin. Žák své rozhodnutí vysvětlí pomocí znalostí z 6. ročníku a minulé hodiny. Vypočítáním příkladů si žáci zopakují výpočet tlaku

Klíčová slova: kapaliny, tlak

zopakování základních vlatností kapalin

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Vlastnosti kapalin, Brownův pohyb, síly mezi molekulami, povrchové napětí
Datum vložení: 17.06.2015

Výukový materiál slouží k výkladu učiva o tucích s praktickými žákovskými i učitelskými pokusy. Na možnost využití XC Collaboration.

Předmět: Chemie
Výzva 51: ne
Klíčová slova: Tuky, vlastnosti tuků, rozpustnost tuků
Datum vložení: 10.06.2015