Ne, nebojte, nebudeme bilancovat, ani nepotřebujeme váhu! Na špejlích budeme balancovat, zaměříme se na rovnováhu!

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Vánoce, vánoční aktivity, rovnováha, síla, otáčivé účinky síly, skládání sil
Datum vložení: 15.12.2018

DUM nabízí několik aktivit pro žáky 6. tříd v předvánočním čase, kterými si žáci zopakují stavbu látek, rozšíří si své pozorovací dovednosti a snad i pokochají nad krásou, kterou umí vyrobit jenom příroda.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: prvky periodické soustavy, krystalizace soli, krystal, stavba látek, částicové složení látek
Datum vložení: 14.12.2018

Dum nabízí vánoční aktivity k tématu týkající se elektromotoru. Žáci elektromotor na tabuli sestaví, popíší jeho princip, funkčnost ověří v praxi a na závěr prověří své teoretické znalosti.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: elektromotor, Vánoce, elektromagnetická indukce
Datum vložení: 08.12.2018

Ve fyzice, nejčastěji v 8. ročníku, probíráme energii. Toto téma se výborně hodí k zopakování v předvánočním čase. Čtyři jednoduché aktivity pomohou přilákat vánoční atmosféru a nahlédnout do příjmu a výdeje energie v číslech.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: energie, cukroví, příjem a výdej, zákon zachování energie, Vánoce
Datum vložení: 02.12.2018

Tento DUM může sloužit k procvičování řešení příkladů nebo k opakování, či testování žáků. Příklady můžeme řešit v libovolném pořadí, zadat žákům můžeme několik příkladů najednou nebo je řešit postupně po jednom.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Teplo, řešení příkladů.
Datum vložení: 13.12.2014

Tento výukový materiál slouží k procvičování základních pojmů.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Schematické značky, paralelní a sériové zapojení..
Datum vložení: 13.12.2014

Smart Respons test slouží pro zopakování základních pojmů týkajících se vzájemného působení těles.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Síla, jednotka síly, siloměr, gravitační síla, olovnice.
Datum vložení: 13.12.2014

Smart Respons test slouží pro zopakování základních pojmů týkajících se Elektrické síly

SMART Notebook/SMART Notebook 11
Poznámka hodnotitele: vhodné k opakování i ke zkoušení