Žáci 4. ročníku se seznámí s pojmem hudební variace. Aktivity jsou zaměřené na zpěv a poslech. Jsou jim představeny Variace W. A. Mozarta a francouzská lidová písnička.

Datum vložení: 23.02.2023

Variace v hudbě
Externí odkaz

Tento DUM odpovídá učivu 4. ročníku. Aktivity vedou žáky k zopakování, co už vědí o 3/4 taktu. Pak následují činnosti spojené s valčíkem.

Datum vložení: 23.02.2023

Valčík
Externí odkaz

Materiály jsou vhodné pro čtvrtý ročník. Slouží k vysvětlení a pochopení pojmu hudební partitura. Zjistí, k čemu a komu partitura slouží. Žáci si také procvičí základní poznávání hudebních nástrojů. Poslechnou si a zhlédnou Beethovenovu Symfonii č. 5 - Osudovou.

Datum vložení: 26.01.2023

Hudební partitura
Externí odkaz

Jak souvisí odvaha s hudbou? Nechte nejdříve žáky trochu zapřemýšlet prostřednictvím myšlenkové mapy. Žáci se také seznámí s odvážným Egmontem a dílem Ludwiga van Beethovena. Naučí se písničku Tři tamboři a vytvoří k ní doprovod. Nakonec si procvičí poznávání bicích nástrojů.

Datum vložení: 26.01.2023

Odvaha
Externí odkaz

Zimní šablona připravená SMART Technologies. Dejte jednoduše a rychle svým hodinám zimní nádech.

Datum vložení: 30.11.2022
Zimní šablona pro SMART Lumio

Noty a pomlky

Datum vložení: 02.04.2021

Doplňující materiály

Noty a pomlky
SMART Notebook 14 a výše

Vyberte si obrázek k vybarvení. Použijte pastelky, pokud chcete míchat barvy. Můžete zvolit i širší stopu pastelky. Štětec stopu překrývá. Obrázky jsou stažené ze SMART Exchange.

Datum vložení: 28.05.2020
Vybarvování
SMART Notebook 14 a výše

Spojte pomocí pera, pastelky, nebo štětce z grafických nástrojů barvu z vodovek s místem, které je vybarveno stejnou barvou. Pozor na míchání barev - např. u mraku.

Datum vložení: 28.05.2020
Spojování - barvy