Seznámit se s pojmy smyslového vnímání

Výzva 51: ne
Klíčová slova: smysly, zrak, čich, chuť, hmat, sluch, horké, studené
Datum vložení: 24.02.2016

Zraková orientace a předmatematické dovednosti

Výzva 51: ne
Klíčová slova: čísla, tvary, podzim
Datum vložení: 23.02.2016

Orientace v čase

Výzva 51: ne
Klíčová slova: čísla, číselná řada, čas, hodiny,
Datum vložení: 07.02.2016

Aktivity spojené se zimním obdobím, rozvíjejí prostorovou orientaci, matematické představy, jazykové dovednosti a vyjadřování dítěte.

Poznámka hodnotitele: SNB3 - Dovednosti pedagoga s interaktivní tabulí SMART Board - úroveň STŘEDNĚ POKROČILÝ, výstup ze školení
Výzva 51: ne
Klíčová slova: zima, Vánoce, sněhulák, geometrické tvary, oblečení
Datum vložení: 26.01.2016

Úkoly s vánoční tématikou na procvičení barev a geometrických tvarů, grafomotoriky a pojmů velký a malý.

Poznámka hodnotitele: Zdroj ze školení SNB12
Výzva 51: ne
Klíčová slova: Vánoce, stromeček, ozdoby, geometrické tvary, cukroví, grafomotorika, velký a malý
Datum vložení: 10.12.2015

Těšíme se na Vánoce

Poznámka hodnotitele: Zdroj ze školení SNB12
Výzva 51: ne
Klíčová slova: vánoce, sněhulák, svíčka, anděl, stromeček, dárečky, vánoční ozdoby, hvězdičky
Datum vložení: 06.12.2015

Pomocí DUMu dochází u dětí k rozvoji slovní zásoby, zrakové percepce, přirozené touhy poznání a zvídavosti. Tento DUM se zabývá základními geometrickými tvary, které dále využijeme k skládání obrázků- Procvičíme předmatematické dovednosti a schopnosti práce s čísly u starších dětí. Na závěr si probereme roční období a oblečení typické pro léto a zimu, při této příležitosti si společně procvičíme části těla.

Poznámka hodnotitele: SNB12 - Metodika efektivního zapojení interaktivní tabule do výuky - zdroj (výstup) ze školení
Výzva 51: ne
Klíčová slova: Geometrické tvary, roční období, lidská postava, počítání do pěti, slovní zásoba
Datum vložení: 28.09.2015