Hra Riskuj je využita jako domácí úkol v nové výukové metodě Flipped Classroom. Hra je určena pro jednoho až čtyři hráče. Předem je třeba rodiče informovat o tom, jak soubor otevřít, jaký software budou potřebovat. Tento materiál můžete využít i ve škole k opakování látky z prvního pololetí z předmětů M, ČJ, Prv, AJ.

Poznámka hodnotitele: Zajímavý nápad
Výzva 51: ne
Klíčová slova: Flipped classroom, widgety, animace, hry pro rodiče a děti, domácí úkoly, opakování látky za 1. pololetí
Datum vložení: 14.01.2014
Klíčová slova: Zločiny proti lidskosti
Datum vložení: 02.09.2013
Klíčová slova: Práce s informacemi
Datum vložení: 02.09.2013

Výukový materiál pro starší žáky (2. stupeň a SŠ), který motivuje k návštěvě nově rekonstruovaného Afrického muzea Dr. Emila Holuba, nebo naopak slouží pro zopakování klíčových událostí ze života a cestování tohoto legendárního cestovatele. Součástí DUMu je také metodika a pracovní list (v příloze).

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Emil Holub, Afrika, život, cestování, cestovatel, Vikroiiny vodopády, muzeum, Holice
Datum vložení: 22.08.2013

Výukový materiál pro mladší žáky (MŠ a 1. stupeň), který motivuje k návštěvě nově rekonstruovaného Afrického muzea Dr. Emila Holuba, nebo naopak slouží pro zopakování klíčových událostí ze života a cestování tohoto legendárního cestovatele. Součástí DUMu je také metodika a pracovní list (v příloze).

Datum vložení: 22.08.2013

zvířata, zvířata na statku,, domácí zvířata, křížovka, rozdíly, přiřazování, tvorba slov

Poznámka hodnotitele: Školení SNB1.
Výzva 51: ne
Klíčová slova: zvířata, zvířata na statku, domácí zvířata, křížovka, rozdíly, přiřazování, tvorba slov
Datum vložení: 01.03.2013

Výukový materiál zaměřený na procvičování učiva zábavnou hrou. Je určen pro práci v týmu (1. a 2. stupeň).

Poznámka hodnotitele: Moc pěkná hra, která procvičuje látku z různých oblastí.
Výzva 51: ne
Klíčová slova: zabavná hra, testík, kvíz
Datum vložení: 21.12.2011

V této interaktivní hře můžete rychle zopakovat, co jste měli možnost vidět v NTM, nebo také hrát ji bez návštěvy NTM. Ukazuje různé tipy a triky, jak lze zapojit žáka ve výuce.

Výzva 51: ne
Klíčová slova: Národní technické muzeum, interaktivní hra
Datum vložení: 21.11.2011