Říká se, že na konci duhy má skřítek ukrytý poklad. Doveď skřítka k pokladu, aby mu ho nikdo nevzal. Cestička pro skřítka je postavená z kruhů, které máš vybarvit jednou barvou. Můžete k tomu využít nástroj Výplň, nebo jakékoliv grafické nástroje.

Cesta k pokladu - geometrické tvary - rozlišování
SMART Notebook 14 a výše

Doplňte do řad další listy podle vzoru. Při chybě můžete do buňky obrázek znovu nahrát. Potom vyhodnoťte - dokreslete smajlíka, jak se vám řada povedla.

Řady - doplňování
SMART Notebook 14 a výše

Doplňte druhou polovinu geometrického tvaru z kruhu uprostřed a tvar pojmenujte. Zakroužkujte všechny trojúhelníky a povězte, jestli jsou stejné, nebo různé a proč.

Geometrické tvary - skládání
SMART Notebook 14 a výše

Žáci doplňují znaménka větší, menší a rovná se do šedivých čtverečků a porovnávají tak četnost obrázků. Potom do kruhů doplní čísla a zkontrolují správnost zápisu.

Datum vložení: 16.06.2023
Porovnávání počtu, větší, menší, rovná se
SMART Notebook 14 a výše

Stránku můžete vužít ke hře připravené aktivity, nebo si z buňek odstranit zadání a se stejnými obrázky si vytvořit další sudoku s jiným zadáním. Při hře žáci tahají obrázky zprava a umisťují je do buněk tabulky podle pravidel hry sudoku. Aktivita je vhodná pro předškoláky i žáky prvního stupně ZŠ nejen do matematiky, ale i jazyků..

Datum vložení: 16.06.2023
Letní sudoku
SMART Notebook 14 a výše

Aktivity jsou vhodné pro čtvrtý až pátý ročník. Slouží k procvičení základních jednotek času.

Předmět: Matematika
Datum vložení: 16.01.2023

Jednotky času
Externí odkaz

vyvození vzorce pro obvod čtverce, příklady

Datum vložení: 28.12.2022

Externí odkaz

Procvičte si malou násobilku. Aktivity jsou zaměřené na společnou i samostatnou práci dle individuálních schopností.

Předmět: Matematika
Datum vložení: 19.12.2022