Žák ví, že se věty skládají ze slov. Umí ve větě správně rozdělit spojená slova a určit počet slov ve větě.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí podle významu slova doplnit správnou samohlásku. Dokáže opravit chybně napsaný text.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Správný tvar podstatných jmen, roční obdobní, měsíce v roce, jehličnaté a listnaté stromy...

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Propojení jazyka českého a prvouky. Nalezneme zde především aktivity zaměřené na roční období, měsíce v roce, stromy jehličnaté a listnaté, lesní zvířata a plodiny.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí rozlišit slova nadřazená, podřazená a souřadná. Prakticky využívá slova souřadná, nadřazená a podřazená. Ví, jak dělíme rostliny. Proč jsou důležité pro náš život, jak se o ně staráme.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Na učivu jazyka českého zároveň procvičujeme učivo přírodovědy - dřeviny, části stromu, části rostliny.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák určuje počet slabik ve slovech a rozlišuje slova na jednoslabičná, dvojslabičná a trojslabičná.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí do slov správně doplnit krátkou nebo dlouhou samohlásku.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Fialová barva pozadí a červná barva písma nejsou příliš kontrastní, proto je horší čitelnost textu při kontrole.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák ví, že se věty skládají ze slov. Dovede slova ve větě správně uspořádat. Umí správně napsat písmeno na začátku věty.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Bylo by vhodné, aby děti mohly při skládání vět manipulovat s jednotlivými slovy.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák dovede seřadit věty tak, aby krátký příběh dával smysl. Zahraje situaci, kdy je svědkem dopravní nehody, zná čísla tísňového volání. Zná pravidla slušného chování, umí pozdravit své kamarády i ty, které nezná, poděkovat, poprosit, omluvit se.