Žák umí řadit podstatná jména podle toho, zda se jedná o osobu, zvíře nebo věc. Seřadí podstatná jména podle abecedy. Vymyslí co nejvíce slov na určené písmeno abecedy. Vyhledává podstatná jména mezi slovy jiných slovních druhů.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí rozeznat, kam doplní ú a ů, umí správně doplnit u, ú, ů do slov.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák používá správné výrazy pro pozdravy, oslovení. Respektuje základní komunikační pravidla, nepřerušuje hovořícího, rozumí jednoduchým gestům. Volí vhodné mluvní a mimické prostředky řeči ve školních situacích a v běžném životě. Tvoří krátké mluvené projevy na základě vlastních zážitků.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Slušné chování - náměty pro trénink.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák ví, že se věty skládají ze slov. Umí ve větě správně rozdělit spojená slova a určit počet slov ve větě.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí podle významu slova doplnit správnou samohlásku. Dokáže opravit chybně napsaný text.

SMART Notebook/SMART Notebook 11

Správný tvar podstatných jmen, roční obdobní, měsíce v roce, jehličnaté a listnaté stromy...

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Propojení jazyka českého a prvouky. Nalezneme zde především aktivity zaměřené na roční období, měsíce v roce, stromy jehličnaté a listnaté, lesní zvířata a plodiny.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák umí rozlišit slova nadřazená, podřazená a souřadná. Prakticky využívá slova souřadná, nadřazená a podřazená. Ví, jak dělíme rostliny. Proč jsou důležité pro náš život, jak se o ně staráme.

Datum vložení: 09.09.2011

Poznámka hodnotitele: Na učivu jazyka českého zároveň procvičujeme učivo přírodovědy - dřeviny, části stromu, části rostliny.
SMART Notebook/SMART Notebook 11

Žák určuje počet slabik ve slovech a rozlišuje slova na jednoslabičná, dvojslabičná a trojslabičná.