Klikněte na všechny obrázky, které znázorňují hráče baseballu. Potom tyto obrázky zmizí a vy si můžete popovídat o ostatních sportech. Které jsou vhodné na zimu, se kterými můžeme začít na jaře, dá se na kole jezdit i v zimě? Atd.

Předmět: Prvouka

Sporty
SMART Notebook 14 a výše

V řadách obrázků, které začínají na A, B, Z a M, najděte ty, které do řady nepatří. Po kliknutí obrázky zmizí.

Co do řady nepatří?
SMART Notebook 14 a výše

Dopište pod obrázky tečku nebo čárku podle toho, jestli je jednoslabičné slovo dlouhou, nebo krátkou slabikou. Použitá slova: hroch, déšť, lusk, míč, pór, stan, most, dům, zub, blesk, pes, čich.

Délka slabik
SMART Notebook 14 a výše

Posuňte obrázky v řádku tak, aby vznikly trojice spolu souvisejích obrázků ve sloupcích.

Trojice obrázků
SMART Notebook 14 a výše

Povídejte, s čím si rádi hrajete. Rozdělte obrázky na hračky pro holky a hračky pro kluky (růžový a modrý kruh). Jsou nějaké hračky stejně oblíbené u kluků i holek? Ty dejte tam, kde se kruhy překrývají.

Hračky
SMART Notebook 14 a výše

Jak to vypadá ve škole? Doplňte výřezy do obrázků a povídejte si o tom, co se ve škole dělá a co ne.

Jak to vypadá ve škole
SMART Notebook 14 a výše

Vybarvěte geometrické tvary v barvě pastelek v řádku.

Geometrické tvary

Vybarvěte všechny trojúhelníky.