Ohlédnutí za Konferencí pro management školy Klára Borečková

Minulý týden proběhl v Praze v hotelu Duo druhý ročník konference pro ředitele škol, letos na téma „Reformy pohledem ředitelů z praxe a..

03.05.2017
Jak jste na tom s čtenářskou gramotností? V.. Klára Borečková

Klesající čtenářská gramotnost českých dětí je stále palčivým tématem. Náprava je však v prostředí inkluzivního školství velmi náročná vzhledem k o..

02.05.2017
Rozvoj cizích jazyků na SŠ, jazyk bez grama.. Mgr. Jan Juříček

Určitě to znáte, klasická hodina angličtiny. Jedeme podle učebnice, stránku za stránkou, lekci za lekcí ad absurdum. Postupně probereme hory slov..

25.04.2017
Hra Jumble k řazení pojmů Mgr. Martina Štikarovská (Vokounová)

Na stránkách kahoot.it se objevila nová hra určená k řazení pojmů, výsledků příkladů, či jmenování různých termínů v určitém pořadí. Hra se jmenuje..

06.04.2017
První zkušenosti ze školení čtenářské gramo.. Mgr. Martina Štikarovská (Vokounová)

3. února 2017 se uskutečnilo jedno z prvních školení čtenářské gramotnosti – základní školení a to pro pracovníky Centra pro rehabilitaci osob..

04.04.2017
Jak si správně vybrat školení do šablon? Klára Borečková

Na trhu je velké množství kurzů, učitelé se cítí přeškolení a pro ředitele není jednoduché vybrat si to správné DVPP pro svou školu. Čemu byste při..

04.04.2017
Rozvoj matematické gramotnosti na SŠ Mgr. Alexandr Fales

Děti se rodí do světa plného informačních a komunikačních technologií, potkávají se s nimi na každém kroku. Jsou pro ně naprosto přirozenými nástro..