24.01.2018
Výhody Collaborative Class v hnízdech Mgr. Martina Štikarovská

V předchozím článku ( Klasická skupinová výuka vs. Collaborative Class ) jste se dočetli, jak vnímám rozdíly mezi klasickou skupinovou prací a Col..

24.01.2018
Klasická skupinová výuka vs. Collaborative .. Mgr. Martina Štikarovská

V tomto článku bych chtěla navázat na článek Efektivní zapojení všech žáků a zamyslet se nad tím, kam se mně osobně podařilo výuku posunout za dv..

17.01.2018
Pozvánka na Fibonacciho šifrování Mgr. Hana Ulíková

Nejspíš vám bude tento název evokovat román Dana Browna Šifra mistra Leonarda (v originále The Da Vinci Code). Ale i pan Fibonacci se jmenoval Leo..

Zprávy o realizaci pro ŠABLONY I. Andrea Jahnická

MŠMT na svých stránkách upozorňuje na důležité změny pro příjemce dotace ve výzvě Šablony I. a to jak pro MŠ, ZŠ, SŠ nebo VOŠ

04.01.2018
Výuka na 2. stupni škol je horší než na 1. .. Zdroj: ČŠI

Testování ČŠI mezi páťáky a deváťáky potvrdilo, že je rozdíl v kvalitě vzdělávání dětí na 1. a 2. stupni základních škol. Mladší děti měly v testec..

04.01.2018
Klub ředitelů na portále Veškole.cz Karolína Napravilová

Víte, že zde na portále Veškole.cz existuje ředitelská sekce "Klub ředitelů"? Najdete v ní spoustu užitečných informací týkajících se proškolených ..

03.01.2018
EU šablony II klepou na dveře Klára Borečková

Podle aktuálního harmonogramu výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání na rok 2018 je v únoru 2018 plánováno vyhlášení druhé vlny výz..

Mobilní žákovská zařízení ve výuce Ing. Alexandr Fales

Neustále se dostávám s kolegy na své, ale i jiných školách do diskuzí ohledně využití mobilních zařízení ve výuce, zda je to špatné, nebo naopak př..